نگرش ما به الکتروشوک ICD ( مراقبت‌‌‌های سلامتی استنفورد )

مدیر سایتمدیر سایت
403 بازدید
الکتروشوک-کاردیوورتر

نگرش ما به الکتروشوک ICD ( مراقبت‌‌‌های سلامتی استنفورد )

 الکتروشوک ICD موثر ترین درمانیست که بقاء بیماران قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خطرناک ترین بی نظمی‌ها، انقباض بی نظم رشته‌‌‌های عضلانی بطنی و تپش قلب بطنی هستند، که ممکن است منجر به ایست قلبی و قطع جریان خون شوند.

در استنفورد، الکتروفیزیولوژیست‌‌‌های ما تخصصی کامل در استفاده از الکتروشوک‌‌‌های ICD برای درمان بیماران دارای بی نظمی‌ضربان و سایر مشکلات الکتریکی در قلب، دارند. الکتروشوک‌‌‌های کاردیوورتر قابل نصب از شوک‌ها و پالس‌‌‌های الکتریکی برای منظم کردم ضربان قلب استفاده می‌کنند.

چیزی که ما برای الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب به شما ارائه می‌کنیم.

 • مهارت شناخته شده ی در سراسر کشور در برنامه ریزی الکتروشوک ICD و مدیریت دستگاه برای درمان منطبق بر نیازهای خاص شما.
 • گزینه‌‌‌های درمانی پیشرفته از قبیل الکتروشوک ICD زیر پوستی که در مراکز قلبی دیگر خیلی در دسترس نیستند.
 • برتری فکری پزشکان استنفورد که مقالات و کتاب‌‌‌های زیادی برای آموزش سایر الکتروفیزیولوژیست‌ها در مورد پیشرفت‌‌‌های اخیر الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب منتشر می‌کنند.
 • خدمات پشتیبان برای تمامی‌جنبه‌‌‌های مراقبت از شما، شامل مدیریت دستگاه، گروه‌‌‌های ساپورت، و مشاوره‌‌‌های فردی برای افرادی که با الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب زندگی می‌کنند.

الکتروشوک  ICD چیست؟

یک الکتروشوک ICD، یک دستگاه کوچک و باطری خور است که متخصصان قلب ما زیر پوست قفسه ی سینه یا شکم شما نصب می‌کنند. در استنفورد ما از الکتروشوک‌‌‌های ICD برای درمان بی نظمی‌های ضربان قلب که در آن قلب خیلی تند می‌تپد، مخصوصا دو نوع خطرناک آن، استفاده می‌کنیم، این دو نوع عبارتند از:

 • تپش قلب بطنی، ضربان قلب خیلی سریع اما منظم
 • انقباض بی نظم رشته‌‌‌های عضلانی بطنی، انقباض نا هماهنگ و سریع بطن‌ها ( حفره ی پایینی قلب )

یک الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب چگونه کار می‌کند؟

الکتروشوک ICD  می‌تواند تپش قلب را به دو روش درمان کند. در بعضی موارد، الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب با ارسال سریع پالس‌‌‌های الکتریکی کوچک به قلب شما، ضربان قلب غیر عادی را متوقف می‌کند. این سیگنال معمولا بدون درد است. در موارد دیگر، الکتروشوک کاردیوورتر مقدار زیادی انرژی را برای وارد کردن شوک به قلب برای برگرداندن آن به ریتم عادی استفاده می‌کند. این شوک ممکن است به صورت یک ضربه به قفسه ی سینه ی شما احساس گردد.

اجزای تشکیل دهنده ی الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب

این دستگاه از چهار بخش اصلی تشکیل شده است:

 • تولید کننده ی پالس، یعنی یک کامپیوتر کوچک که سیگنال‌‌‌های الکتریکی برای تنظیم ضربان قلب را تولید می‌کند.
 • یک یا دو کابل، سیم هایی که سیگنال‌‌‌های الکتریکی بین ژنراتور پالس‌ها و قلب را منتقل می‌کند.
 • الکترودهایی در انتهای کابل‌ها، برای کمک به انتقال سیگنال‌ها یا انرژی.
 • باطری

انواع الکتروشوک ICD

اگر شما به الکتروشوک ICD برای درمان مشکلات قلبی نیاز داشته باشید، متخصص قلب شما در استنفورد انواع مختلف را برای شما توضیح خواهد داد. و شما و پزشکتان با هم در مورد برنامه ی درمان و وسیله ای که بهترین راه حل برای نیازهای خاص سلامت شما را فراهم می‌کند تصمیم گیری خواهید کرد.

الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب ترانسونوس

الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب ترانسونوس از یک ژنراتور ضربان که زیر پوست قفسه ی سینه نصب می‌شود یا یک ژنراتور بطنی تشکیل می‌شود. یک یا چند سیم اتصال از ژنراتور و از میان عروق خونی به محل روی سطح یا داخل قلب امتداد پیدا می‌کنند.

 الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب سابکوتانئوس

در یک الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب سابکوتانئوس سیم ژنراتور ضربان درست زیر پوست در امتداد قفسه ی سینه و استخوان سینه قرار می‌گیرد. الکترود واقع در انتهای سیم بیرون از دیواره ی سینه، نزدیک – اما نه داخل –  قلب باقی می‌ماند.

سیم الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب سابکوتانئوس از میان عروق عبور نمی‌کند و مستقیما داخل قلب نصب نمی‌شود. مزیت‌‌‌های این دستگاه عبارتند از:

 • خطر کم تر عوارض طولانی مدت از قبیل عفونت و خرابی یا جابجایی سیم
 • نیاز کم تر به خارج کردن سیم، که عملی پیچیده برای تعویض سیم‌‌‌های عفونی شده، آسیب دیده، یا خراب است.
 • گزینه ای مناسب برای کسانی است که به خاطر وجود مشکلات در عروق سینه، مشکلات ساختاری قلب، و یا عوارض ناشی از دستگاه قبلی تنظیم کننده ی ضربان یا نصب الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب، نمی‌توانند سیم‌‌‌های ترانسونوس را مستقیما در قلب نصب کنند.

ریسک و موفقیت

حدود ۱ تا ۲ درصد احتمال سکته، حمله ی قلبی، مرگ، آسیب نیازمند جراحی به قلب یا ریه‌ها، شامل سوراخ کردن قلب وجود دارد اما این احتمال بسته به شرایط بیمار متفاوت است.

احتمال خون ریزی و کبودی، آسیب نیازمند جراحی یا تزریق خون به شریان‌ها، عصب‌ها، و رگ‌ها، لخته شدن خون و تورم و عفونت وجود دارد. احتمال آسیب به قلب و ریه در اثر فشار هوا که در آن هوا در داخل فضای پلورال حبس می‌شود و باعث می‌شود که ریه از کار بیافتید نیز وجود دارد.

حدود ۵۰٪ احتمال جا به جا شدن سیم، نیازمند عمل جراحی مجدد وجود دارد. تقریبا ۱ درصد احتمال خرابی دستگاه قبل از مدت معمول ۴ تا ۷ سال وجود دارد. ضروری است که برای حدود ۴ هفته از بلند کردن دست سمت الکتروشوک بالاتر از شانه پرهیز کنید تا ریسک جا به جا شدن سیم‌ها کاهش یابد.

خطر آسیب رسیدن به سیم وجود دارد، بنابراین باید از انجام حرکات مکرر در سمتی که الکتروشوک ICD قرار گرفته است، تا مدت زیادی پرهیز کنید.

در صورتی که بیمار باردار یا مشکوک به بارداری است باید به پزشک خود اطلاع دهد. در صورتی که بیمار بچه شیر می‌دهد نیز باید مسئله را با پزشک خود در میان بگذارد.

بیمارانی که به بعضی از داروها یا لاتکس حساسیت دارند باید به پزشک خود اطلاع دهند.

برای برخی از بیماران، دراز کشیدن بی حرکت روی تخت عمل جراحی در طول عمل جراحی ممکن است باعث ناراحتی یا درد شود.

ممکن است ریسک‌‌‌های دیگری بسته به شرایط پزشکی خاص بیمار نیز وجود داشته باشند. بیماران باید قبل از عمل دغدغه‌‌‌های خود را با پزشک خود در میان بگذارند.

منتظر چه چیزی باشید

در استنفورد ما از الکتروشوک ICD برای درمان بی نظمی‌هایی که در آن قلب خیلی سریع می‌تپد استفاده می‌کنیم.

با استفاده از اطلاعات ذیل در مورد این که با الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب باید منتظر چه چیز هایی باشید، بیشتر بدانید:

قبل از عمل

پزشک و یا یک فرد حرفه ای در این زمینه پروسه ی عمل را برای شما توضیح خواهد داد و به شما این فرصت را می‌دهد تا هر سوالی در مورد عمل دارید از او بپرسید.

بیماران هشت ساعت قبل از عمل نمی‌توانند چیزی بخورند یا بیاشامند.

اگر بیمار باردار یا مشکوک به بارداری باشد، باید به پزشک خود اطلاع دهد.

 

لطفا نکات زیر را با پزشک در میان بگذارید:

حساسیت یا آلرژی به هر دارویی، ید، نوار، یا دارو‌‌‌های بیهوشی ( موضعی یا کلی )

 • تمامی‌داروهایی که مصرف می‌کنند ( با و بدون نسخه ) و مکمل‌‌‌های گیاهی
 • سابقه ی اختلالات خون ریزی یا هر گونه داروی ضد انعقاد خون ( رقیق کننده ی خون )، آسپرین یا هر داروی دیگری که بر لخته شدن خون تاثیر می‌گذارد که مصرف می‌کنید.
 • ممکن است لازم باشد که قبل از عمل مصرف این داروها را متوقف کنید. پزشک یا اعضای تیم مراقبت پیش از تعیین زمان عمل در این مورد با شما صحبت خواهند کرد.

ممکن است پزشک قبل از عمل برای تعیین مدت لخته شدن خون از شما درخواست کند که آزمایش خون دهید. آزمایشات دیگر خون نیز ممکن است انجام شوند.

ممکن است موهای بالای قفسه ی سینه پیش از عمل تراشیده شوند.

یک کیت شستشوی مخصوص به شما داده می‌شود که باید روز عمل و یک روز قبل از آن مورد استفاده قرار گیرد.

بنا بر شرایط پزشکی، ممکن است پزشک تدارکات و آمادگی‌‌‌های خاص دیگری را لازم بداند.

نصب دستگاه

عمل در لابراتوار کاتتر کردن قلب انجام می‌شود. بیمار ممکن است به وسیله ی دارو خوابانده و یا کاملا بیهوش شود.

اگر از روش بیهوشی کامل استفاده شود، بیماران تحت مراقبت یک متخصص بیهوشی که دارویی برای کمک به آرام ماندن فرد در طول عمل به او می‌دهد، خواهند بود.

 بی حسی موضعی در محل نصب الکتروشوک ICD، معمولا زیر استخوان ترقوه سمت چپ بالای قفسه ی سینه، تزریق می‌شود.

بعد از این که محل مورد نظر بی حس شد، پزشک یک پاکت یا فضا برای ژنراتور ایجاد می‌کند. دسترسی به سیاهرگ زیر استخوان ترقوه تامین می‌شود و یک یا چند سیم ( لوله‌‌‌های سیم مانند نازک ) به سمت قلب به هدایت می‌شوند.

سیستم اتصال، از طریق یک رگ در بالای قفسه ی سینه در قلب شما قرار داده می‌شود و با کمک فلوروسکوپی ( اشعه ی ایکس ‌) به محل درست هدایت می‌شود.

زمانی که اتصال در جای خود قرار گرفت، به ژنراتور وصل می‌شود. زمانی که بیمار در خواب است، دستگاه برنامه ریزی و آزمایش می‌شود.

سپس محل بریدگی بخیه زده می‌شود و پانسمان روی آن قرار می‌گیرد. کل عمل ۳ الی ۴ ساعت طول می‌کشد.

نحوه تعبیه الکتروشوک ICD

به طور کلی تعبیه ی الکتروشوک ICD فرآیند زیر را دنبال می‌کند:

 1. از بیمار خواسته می‌شود که هر گونه زیورآلات یا هر گونه شی ای که ممکن است عمل را با اختلال مواجه کند را از خود جدا کند.
 2. از بیمار خواسته می‌شود که لباس خود را در آورد و لباسی به او داده می‌شود تا به تن کند.
 3. از بیمار خواسته می‌شود که قبل از عمل، مثانه ی خود را خالی کند.
 4. قبل از شروع عمل، یک ارتباط وریدی IV در دست یا بازوی بیمار برای تزریق دارو و تقسیم مایعات IV در صورت نیاز، آغاز می‌شود.
 5. بیماران روی تخت عمل جراحی به پشت خوابانده می‌شوند.
 6. بیماران به یک مانیتور الکتروکاردیوگرام (ECG or EKG) متصل می‌شوند که فعالیت الکتریکی قلب را ثبت کرده و قلب را با استفاده از الکترود‌‌‌های چسبنده ی کوچک در طول عمل مانیتور می‌کند. علائم حیاتی ( ضربان قلب، تنفس، و مقدار اکسیژن ) در طول عمل مانیتور خواهند شد.
 7. پد‌‌‌های بزرگ الکترود جلو و پشت قفسه ی سینه قرار داده می‌شوند.
 8. به بیماران قبل از عمل داروی خواب آور وریدی تزریق می‌شود تا به آرام ماندنشان کمک شود. اگرچه، ممکن است بیماران در طول عمل بیدار بمانند.
 9. محل نصب الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب با صابون ضد عفونی کننده تمیز می‌شود.
 10. حوله‌‌‌های استریل و یک ملافه ی استریل در اطراف این محل قرار داده می‌شوند.
 11. داروی بی حسی موضعی به پوست محل برش تزریق می‌شود.
 12. زمانی که داروی بی‌حسی اثر کرد دکتر برشی کوچک در محل ورود ایجاد می‌کند.
 13. یک غلاف یا وارد کننده به داخل عروق خونی، معمولا زیر استخوان ترقوه وارد می‌شود. غلاف لوله ای پلاستیکی است که سیم اتصال الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب از میان آن به داخل عروق خونی وارد شده و به سمت قلب هدایت می‌شود.
 14. برای بیماران خیلی مهم است که در طول عمل بی حرکت باقی بمانند تا جایگذاری میل مختل نشده و از آسیب رسیدن به محل ورود جلوگیری شود.
 15. سیم اتصال از میان وارد شونده به عروق خونی وارد می‌شود. پزشک سیم اتصال را از طریق عروق خونی به قلب هدایت می‌کند.
 16. زمانی که سیم اتصال وارد قلب شود، مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا تایید شود که در محل مناسب قرار گرفته باشد و به درستی کار کند. ممکن است از یک، دو و یا سه سیم اتصال بسته به نوع دستگاه که پزشک با توجه به شرایط بیمار انتخاب کرده است، استفاده گردد.
 17. زمانی که سیم اتصال تست شد، برشی در نزدیکی محل ورود میل ( درست زیر استخوان ترقوه ) داده می‌شود. قبل از انجام برش به بیماران داروی بی حسی موضعی تزریق می‌شود.
 18. بعد از اینکه سیم اتصال به ژنراتور متصل شد، ژنراتور الکتروشوک ICD، از میان محل برش زیر پوست هدایت می‌شود. به طور کلی ژنراتور روی بخش غیر غالب قرار داده می‌شود. ( اگر بیمار راست دست باشد، دستگاه در قسمت بالا و چپ قفسه ی سینه قرار داده می‌شود. اگر بیمار چپ دست باشد، دستگاه در قسمت بالا و راست قفسه ی سینه قرار داده می‌شود ).
 19. ECG مورد بررسی قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که حائل به درستی کار می‌کند.
 20. برش پوستی با بخیه، باند‌‌‌های چسبی یا چسب مخصوص بسته می‌شود.
 21. یک بانداژ یا پانسمان استریل روی زخم قرار داده می‌شود.

بعد از عمل

بعد از عمل، بیمار برای یک شب به بخش مراقبت منتقل می‌شود. یک پرستار علائم حیاتی او را برای یک دوره ی زمانی معین بررسی می‌کند.

به بیماران گفته می‌شود که بازوی سمت عمل را تکان ندهند. این زمان به اتصال اجازه می‌دهد که در قلب و عروق ثابت شود.

اگر بیمار بعد از عمل درد داشت، به پرستار اطلاع دهید تا دارویی به شما دهد که شما را تسکین دهید.

در صورتی که بیمار هر گونه احساس درد یا گرفتگی در قفسه سینه یا هر گونه درد در محل بریدگی داشته باشد، باید بلافاصله به پرستار اطلاع دهید.

بعد از اینکه زمان مشخص شده ی استراحت در تخت به پایان رسید، بیمار می‌تواند از تخت خارج شود.

دفعه ی اولی که بیمار از تخت بلند می‌شود پرستار به او کمک کرده، و فشار خون او را در حالت خوابیده، نشسته و ایستاده اندازه گیری می‌کند.

بیماران برای جلوگیری از سرگیجه ناشی از دراز کشیدن زیاد در تخت، در هنگام بلند شدن باید آرام حرکت کنند.

پزشک، بیمار را در زمانی که در بخش ریکاوری است معاینه خواهد کرد. پزشک دستورالعمل‌‌‌های لازم را داده و در صورت وجود هر گونه سوالی به آن‌ها پاسخ می‌دهد.

زمانی که فشار خون، نبض، و تنفس ثابت شده و بیمار هوشیار شود، به اتاقش در بیمارستان منتقل شده و یا کلا مرخص می‌شود.

به بیماران اطمینان داده می‌شود که الکتروشوک ICD به دیگران آسیب نخواهد زد حتی اگر در هنگامی‌که بیمار شخص دیگری را لمس می‌کند آتش بگیرد. بیماران باید برنامه ریزی کنند که یک نفر آن‌ها را بعد از عمل به منزل برساند.

در منزل

بیماران باید بعد از ترک بیمارستان مراقبت‌‌‌های ویژه ای از خود به عمل آورند.

بعضی اوقات آنتی بیوتیک هایی تجویز می‌شود و ممکن است مصرف آن‌ها تا پنج روز ادامه پیدا کند. دمای بدن را دو بار در روز چک کنید تا در صورت افزایش دما مطلع شوید ( که ممکن است وجود عفونت را نشان دهد).

بیماران به احتمال زیاد می‌توانند به رژیم غذایی معمولی خود برگردند مگر این که پزشک دستور دیگری در این زمینه ارائه دهد.

در مورد بازگشت به کار با پزشک مشورت کنید. نوع شغل، وضعیت سلامت عمومی‌، و میزان بهبودی مشخص می‌کند که بیمار چه زمان می‌تواند به کار برگردد.

محل بریدگی باید تمیز و خشک نگه داری شود. پزشک برای حمام رفتن دستورالعمل‌‌‌های لازم را ارائه می‌دهد.

پزشک بسته به نیازهای بیمار ممکن است دستورالعمل‌‌‌های اضافی و فرعی برای بعد از عمل به او دهد.

-مراقبت از زخم

به بیماران گفته می‌شود تا چهار هفته بعد از عمل از بلند کردن آرنج دستی که در سمت الکتروشوک است تا بالاتر از گوش خودداری کنند.

حرکت ماهیچه ی بزرگ شانه باعث می‌شود که اتصال داخل قلب از محل خود خارج شود. به بیماران توصیه می‌شود که تا زمانی معین دستشان را بالای سر نبرند.

از بیماران خواسته می‌شود که در هیچ گونه فعالیتی که نیازمند حرکات شدید بازوی بزرگ است مانند بسکتبال، شنا، و گلف برای ۴ هفته بعد از جراحی شرکت نکنند. بیماران باید سوالات خود در مورد ورزش را با تیم آریتمیا در میان بگذارند.

برای رانندگی کردن باید با پزشک شخص مشورت کرد زیرا برای هر کس متفاوت است. بیماران دارای الکتروشوک ICD تا زمانی که پزشک اجازه نداده است نباید رانندگی کنند. در صورتی که شرایط بیمار ایجاب کند، پزشک این محدودیت‌ها را به اطلاع بیمار می‌رساند.

از بیماران خواسته می‌شود که بدون پوشاندن محل ژنراتور در آفتاب ننشینند زیرا ممکن است ژنراتور در زیر پوست به شدت گرم شود.

بیماران باید فعالیت خود را هر روز افزایش دهند. در صورتی که لازم باشد پزشک به بیمار اطلاع می‌دهد تا قبل از بازگشتن به فعالیت‌‌‌های عادی خود بیشتر استراحت کند. از برداشتن اجسام سنگین، و انجام فعالیت هایی که با محل تعبیه ی ژنراتور ضربان و سیم‌ها برخورد شدید دارند، خوددرای نمایید.

-فعالیت

انجام فعالیت در سمتی از بدن که الکتروشوک ICD در آن تعبیه شده است باید تا ۴- ۶ هفته ( ۶ هفته برای الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب بیونتریکولار توصیه می‌شود ) به شرح زیر محدود شود:

 • آرنج دستی که در سمت الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب است را تا بالاتر از شانه بلند نکنید. حرکت عضله ی بزرگ شانه ممکن است منجر به جابجا شدن اتصال داخل قلب از محل اصلی خود شود. جایگذاری مجدد اتصال‌ها نیازمند عمل جراحی مجدد است.
 • در هر گونه فعالیتی که نیازمند حرکات شدید بازوی بزرگ است، مانند بسکتبال، شنا، گلف و جارو برقی کشیدن شرکت نکنید.
 • از بلند کردن اجسام سنگین تر از ۱۰ پوند خودداری نمایید.
 • ما پیاده روی برای حداقل ۳۰ دقیقه، پنج روز هفته را توصیه می‌نماییم. شما می‌توانید فعالیت هایتان را به تدریج افزایش داده و بعد از ۶ هفته به فعالیت‌‌‌های معمولی خود برگردید.
 • در صورتی که سوالات بیشتری در مورد فعالیت‌ها و ورزش کردن دارید، لطفا آن‌ها را با تیم درمانی استنفورد خود در میان بگذارید.

در مورد رانندگی باید شخصا با پزشک خود صحبت کنید.

در صورتی که در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار داشتید محل الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب را بپوشانید زیرا فلز الکتروشوک زیر پوست گرم خواهد شد.

-تداخل مغناطیسی

میدان‌‌‌های مغناطیسی می‌توانند در قابلیت تشخیص ضربان غیر عادی توسط الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب تداخل ایجاد کنند. استفاده از بعضی دستگاه‌ها و ماشین‌ها بی خطر است ولی بعضی دیگر اینطور نیستند:

 1. استفاده از آون مایکرویو، کامپیوتر، VCR، وسایل الکتریکی کوچک، و در باز کن‌‌‌های پارکینگ بی خطر است.
 2. از وسایل و محیط هایی که میدان‌‌‌های الکتریکی یا مغناطیسی قوی ای دارند دوری کنید از قبیل: تکیه دادن به یک ماشین در زمانی که موتور آن روشن است، موتور‌‌‌های سیکلت روشن، نیروگاه‌‌‌های برق، رادیوی هم و غیره.
 3. تلفن‌‌‌های همراه، ام پی تری پلیر، و هدفون باید حداقل ۶ اینچ دورتر از الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب نگه داشته شوند. گوشی را در گوش سمت مخالف الکتروشوک نگه دارید و از گذاشتن تلفن یا هدفون در جیب بالای الکتروشوک خودداری نمایید. زمانی که هدفون در گوشتان دارید سرتان را روی قفسه ی سینه ی شخصی که الکتروشوک دارد، نگذارید.
 4. زمانی که قصد سفر دارید در فرودگاه به ماموران امنیت اطلاع دهید که الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب دارید و از آن‌ها بخواهید به جای عبور از دتکتور آهن با دست بازرسی شوید. دتکتور آهن، به الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب آسیب نمی‌رساند اما ممکن است آلارم را به صدا در آورد. زمان اسکن با دتکتور آهن دستی روی محل دستگاه را به حداقل ممکن کاهش دهید.
 5. قبل از انجام هر گونه آزمایش یا عمل جراحی که از دستگاه‌‌‌های الکتریکی یا پزشکی در آن‌ها استفاده می‌شود، به مسئول مراقبت‌‌‌های درمانی خود مانند دندانپزشکتان اطلاع دهید که الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب دارید:
 • اگر قرار است که تحت درمان دندان قرار بگیرید و یا هرگونه عمل جراحی شامل الکتروکاتری انجام دهید، از پزشک / دندانپزشک خود بخواهید با تولید کننده ی دستگاه یا خدمات آریتمیای قلبی تماس حاصل نماید. الکتروکاتری ممکن است توسط الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب با یک بی نظمی‌اشتباه گرفته شود و شوک یا درمانی که شما بدان نیاز ندارید روی شما اعمال نماید.
 • شستن عادی دندان‌ها بی خطر است و به دستورالعمل‌‌‌های ویژه ای نیاز ندارد.

توجه مهم: به خاطر احتمال تداخل مغناطیسی شما نمی‌توانید ام آر آی انجام دهید.

-تعیین هویت

 1. کارت شناسایی الکتروشوک ICD خود را همیشه در کیف پول خود نگه دارید. بعد از ترخیص ممکن است به شما یک کارت موقت داده شود. تا ۶ تا ۸ هفته بعد، کارت شناسایی دائم از طرف تولید کننده ی الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب برای شما ارسال می‌شود.
 2. ما پیشنهاد می‌کنیم که یک نشان مراقبت پزشکی به تن کنید. در صورتی که به شما داده نشده است فرم را درخواست نمایید.
 3. در صورتی که شماره تلفن یا آدرس خود را تغییر دادید به تولید کننده ی الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب خود اطلاع دهید. شماره تلفن رایگان آن‌ها روی کارت شناسایی دائم و موقت شما درج شده است.

-علائم

در صورتی که هر یک از این علائم را داشتید، باید بلافاصله دراز بکشید، مطمئن شوید که در محیطی امن هستید که دور از هر گونه ماشین یا وسیله ی نقلیه متحرک است و با یک دوست، اعضای خانواده و یا اورژانس تماس بگیرید :

 • سرگیجه
 • تپش قلب بالا ( تپش قلب )
 • حالت تهوع
 • درد قفسه ی سینه
 • تنگی نفس
 • غش یا حالتی نزدیک به غش ( سینکوپ )

در صورتی که احساس شوک کردید چه باید بکنید

در موارد زیر با اورژانس تماس بگیرید:

 • اگر ۱ تا ۲ شوک دریافت کردید اما هنوز احساس نمی‌کنید که حالتان خوب است
 • اگر ۳ شوک یا بیشتر با فاصله ی زمانی کم از همدیگر دریافت کردید
 • اگر یک شوک دریافت کردید اما بیهوش شدید یا بیهوش ماندید حاضران در محل باید با اورژانس تماس بگیرند و فورا CPR را شروع نمایند.

در موارد زیر با خدمات آریتمیای استنفورد با شماره ی …. تماس بگیرید:

 • در صورتی که ۱-۲ شوک دریافت کردید و احساس کردید که ضربان قلبتان به حالت عادی برگشته است. اگر احساس کردید که حالتان خوب است این یک وضعیت اورژانسی نیست اما حتما باید بلافاصله بعد از شوک به ما اطلاع دهید.
 • در صورتی که هیچ گونه علائمی‌حاکی از بی نظمی‌در ضربان قلب ندارید اما یک شوک دریافت کردید، ما برای شما یک وقت معاینه تنظیم می‌کنیم تا بتوانیم تناسب درمان با الکتروشوک ICD برای شما را تایید کنیم.
 • در صورتی که در حین تماس جسمی‌با شخص دیگری شوک دریافت کنید، این شوک به آن‌ها هیچ گونه آسیبی نمی‌رساند.
 • با اعضای خانواده و دوستانتان در مورد کارهایی که در صورت دریافت شوک از الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصبتان باید انجام شود از قبل برنامه ریزی کنید ( برنامه ی شوک نیز نامیده می‌شود ).

توصیه می‌شود که اعضای خانواده CPR را به درستی فرا گیرند. کلاس‌‌‌های آن در شعبه‌‌‌های محلی انجمن قلب امریکا و یا صلیب سرخ در دسترس هستند.

-پیگیری‌‌‌های بعدی

در زمان مرخص شدن از بیمارستان به شما یک وقت ملاقات برای چک کردن زخم در استنفورد از ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از عمل داده می‌شود. لطفا در صورتی که قبل از مرخص شدن وقت ملاقاتی برای چک کردن زخم برای شما تنظیم نشده بود با شماره ی … تماس حاصل کنید.

لازم است که الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب شما به صورت منظم چک شود ( ۴ تا ۶ هفته بعد از نصب و هر ۳ تا ۴ ماه بعد از آن ).

توصیه می‌شود که شما پارامترهای الکتروشوک ICD خود را بدانید.

ما به شما یک نسخه از پارامترهای الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصبتان می‌دهیم و قبل از ترخیص و یا در طول اولین معاینه ی شما در کلینیک برای چک کردن زخم یا دستگاه، به سوالاتی که ممکن است در مورد برنامه ریزی دستگاه خود داشته باشید، پاسخ می‌دهیم.

بعضی از دستگاه‌ها قابلیت‌‌‌های کنترل از راه دور دارند که به وسیله ی آن می‌توانید اطلاعات الکتروشوک ICD خود را از منزل به کلینیک ارسال نمایید. به شما توصیه می‌کنیم این قابلیت را برای نظارت روتین بر دستگاه خود داشته باشید.

کلینیک دستگاه هر سه ماه یک بار یک سمینار آموزشی برای بیماران راجع به اطلاعات در مورد الکتروشوک ICD برگزار خواهد کرد. ما به شما این فرصت را می‌دهیم که سوالات خاص در خصوص دستگاه خود را پرسیده و با دیگر بیماران دارای الکتروشوک کاردیوورتر قابل نصب نیر ارتباط برقرار کنید. جدول زمان بندی سمینار را از ما بخواهید.

دسته بندی معرفی و آموزش تجهیزات پزشکی
اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا

واتس اپ دریافت مشاوره :

09332831933

تلفن های تماس :

021-91012637

021-55435143

021-55435153

021-55434195

021-55434151

نماد اعتماد الکترونیکی

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت