لایه ملت بلون ماسک و نحوه تشخیص

اکرم ملاعلینویسنده: اکرم ملاعلی
بازدید: 2,128 بازدید
ملت بلون ماسک

 لایه ملت بلون یکی از قسمت‌های مهم در ماسک می باشد که نقش فیلتر را ایفا می‌کند. در این مقاله قصد داریم درباره نحوه تشخیص لایه ملت بلون صحبت کنیم.

وقتی برای خرید ماسک به داروخانه می‌روید، می‌توانید از بین طیف وسیعی از انواع ماسک، یکی را انتخاب کنید. اما براستی چطور باید تشخیص دهید ماسکی که خریداری کرده‌اید، استاندارد است و مانع از ورود میکروب‌ها به داخل مجاری تنفسی می‌شود؟ این کار خیلی ساده است. همین که برای از لایه ملت بلون در ماسک استفاده شده باشد، می‌توانید با خیال آسوده آن را خریداری و استفاده کنید. اما این لایه چیست و چطور تشخیص دهیم برای ماسک از همین لایه استفاده شده است؟ در ادامه به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

ماسک های ملت دار موجود در فروشگاه

لایه ملت بلون چیست؟

 لایه ملت بلون (Melt blown) یکی از قسمت‌های مهم در ماسک است. این لایه از فیلامنت‌های منقطع تولید می‌شود. ظرافت هر یک از این فیلامنت‌ها 1 5 میکرون است. همین ویژگی باعث افزایش ویژگی نفوذ‌ناپذیری ملت بلون می‌شود. 

در ماسک‌های استاندارد از این لایه استفاده می‌شود. به همین دلیل ماسک سه بعدی مایعات را از خود عبور نمی‌دهد. پس در برابر سایر میکروب‌ها و ذرات نانومتری و ریز در هوا نیز همانند یک سد عمل می‌کند. اما همین لایه‌ی نازک قادر است هوا را به راحتی از خود عبور دهد. یعنی زمانی که ماسک را روی دهان می‌گذارید، قادرید به راحتی نفس بکشید. اما هوایی که وارد مجرای تنفسی می‌شود، پاک و تمیز است.

ویژگی‌های لایه ملت بلون ماسک

لایه‌ی ملت بلون در ماسک به عنوان کاغذ فیلتر هم شناخته می‌شود. البته منظور از کاغذی بودن، یک لایه‌ی خشک و غیر منعطف نیست. بلکه این لایه نرم و انعطاف‌پذیر است. ملت بلون نوعی پارچه بافته نشده با الیاف‌های فوق‌العاده ریز است. این محصول کرکی و نرم، می‌تواند روغن و میکروب‌ها را در خود جذب کند. در عین حال تنفس را سخت نمی‌کند. پس همزمان با فیلتر کردن هوا، می‌تواند اکسیژن مورد نیاز را به سمت مجاری تنفسی عبور دهد.

برای تولید ماسک‌های استاندارد برای کادر پزشکی و سایر کارکنان در محیط‌های آلوده (پتروشیمی، صنایع سیمان، فولاد، آزمایشگاه‌ها) از این لایه استفاده می‌شود. در واقع از دیگر ویژگی‌های لایه ملت بلون ماسک، مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی است. به طوری که این لایه علاوه بر فیلتر کردن میکروب‌ها، مانع از ورود آلاینده‌های شیمیایی به داخل مجاری تنفسی می‌شود. 

ملت بلون

 

چگونه لایه ملت بلون ماسک رو تشخیص دهیم؟

وزن متداول برای یک لایه ملت بلون در ماسک 17 تا 25 گرم است. در برخی از ماسک‌ها دو تا سه لایه را با هم ترکیب می‌کنند که وزن بالاتری را به ماسک می‌دهد. البته وزن معیار مناسبی برای تشخیص وجود لایه ملت بون ماسک نیست. بلکه استاندارد بودن ماسک و وجود این لایه را باید با روش‌های زیر تشخیص دهید:

 • روش خاموش کردن شمع

یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توانید بفهمید برای ماسک از لایه ملت بلون استفاده شده، خاموش کردن شمع است. ماسک را روی صورت خود گذاشته و یک شمع را روشن و در مقابل خود قرار دهید. حالا همانطور که ماسک روی صورت است به سمت شعله‌ی شمع فوت کنید. اگر شمع خاموش شد، برای این ماسک از لایه ملت بلون استفاده نشده است. اگر خاموش نشد، ماسک شما استاندارد و همراه با لایه‌ی ملت‌ بلون است.

لایه ملت بلون بین اسپان باندها ماسک

 • عبور ندادن آب

ماسک مورد نظر خود را زیر شیر آب بگیرید. یا مقداری آب را داخل ماسک بریزید. اگر آب از آن عبور کرد نشان می‌دهد که برای ماسک مذکور از لایه ملت بلون استفاده نشده است. توجه داشته باشید که یکی از ویژگی‌های مهم این لایه، عدم عبور آب و سایر مایعات است. پس در صورت رد شدن آب به این معناست که چنین لایه‌ای در ماسک به کار نرفته است.

بعد از اینکه آب را خالی کردید، بافت ماسک باید کاملاً خشک باشد. به طوری که اصلا ردی از رطوبت بر روی آن باقی نمانده باشد. حتی اگر آب از آن عبور نکند اما ماسک مرطوب شده باشد، نشان می‌دهد که هیچ خبری از لایه ملت بلون نیست.

 • گذاشتن ماسک روی نور

در این آزمایش ابتدا باید چراغ را خاموش کنید تا محیط تاریک شود. سپس یک نور شمع یا چراغ قوه کوچک را روشن کنید. ماسک را در فاصله 10 سانتی‌متری نور قرار دهید. اگر نور در زیر ماسک به صورت هاله‌ای بود و منبع نور قابل تشخیص نبود، نشان‌دهنده‌ی وجود لایه‌ی ملت بلون است.

اما وقتی منبع نور را به خوبی می‌توانید تشخیص دهید (مثلا شمع یا چراغ‌قوه گوشی)، مطمئن باشید که برای این ماسک از لایه ملت بلون استفاده نشده‌ است.

 • جدا کردن لایه‌های ماسک

یکی از راه‌های تشخیص استفاده از لایه ملت بلون در ماسک، جدا کردن لایه‌های ماسک است. با قیچی دو قسمت چپ و راست ماسک را برش بزنید. حالا لایه‌ی وسط را روی شعله قرار دهید. اگر با برخورد حرارت کم، لایه‌ی میانی فوراً آتش گرفت، نشان می‌دهد که ماسک غیراستاندارد و برای آن از ملت بلون استفاده نشده است.

لایه‌ی ملت بلون آتش نمی‌گیرد. بلکه در مقابل با حرارت، بافت آن خراب می‌شود. اما ردی از سوختگی یا آتش بر روی آن دیده نمی‌شود. گویی بدون اینکه این لایه آتش بگیرد، بافت آن خراب و از هم جدا می‌شود.

لایه ملت بلون داخل ماسک

 • جذب خرده کاغذ و ذرات ریز

یک دستمال کاغذی را ریز کنید و روی میز بریزید. سپس در حالی که دو بند ماسک را در دست دارید، آن را به آرامی روی خرده‌های دستمال کاغذی بگذارید و سپس بلند کنید. اگر خرده‌های دستمال به ماسک چسبید، نشان می‌دهد ماسک شما استاندارد و برای آن از لایه ملت بلون استفاده شده است.

یک نکته‌ی مهم برای استفاده از ماسک استاندارد

بعد از اینکه مطمئن شدید نوع ماسکی که خریداری کرده‌اید، استاندارد است، نباید روی آن الکل و یا مواد ضدعفونی کننده اسپری کنید. زیرا این مواد باعث از بین رفتن خاصیت فیلترینگ ماسک می‌شود. لایه‌ی ملت بلون مقاومتی در برابر الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده ندارد. شستشو با مواد شوینده هم باعث از بین رفتن خاصیت این لایه می‌شود.

پس ماسک‌های یک بار مصرف را فقط برای یک بار استفاده کنید. برای استفاده‌ی مجدداً اگر آن‌ها را ضدعفونی کنید و یا بشویید، خاصیت خود را از دست می‌دهند. 

پارچه ملت بلون از کجا بخریم ؟

دو حالت دارد. پارچه ملت بلون یا وارداتی است که باید از کشورهای خارجی به ایران وارد شود و یا ایرانی است و توسط شرکت های داخلی تولید می شود و برای خرید باید با آن ها تماس داشت

فروشنده و یا کارخانه پارچه ملت بلون کیست ؟

در ایران برخی شرکت های تولیدی پارچه ها و منسوجات نبافته مانند بافتسان و بافتینه با قدرت زیادی اقدام به تولید پارچه های ملت بلون با کیفیت در ایران کرده اند.

فروش عمده ملت بلون توسط چه اشخاصی انجام می شود ؟

بیشتر پارچه های ملت بلون توسط فروشنده های تجهیزات پزشکی و کسانی که تخصصی بر روی محصول ماسک فعالیت دارند فروشنده عمده این محصول هستند

قیمت پارچه ملت بلون چقدر است ؟

در حال حاضر و در مهرماه سال 99 که در حال نوشتن این مقاله هستیم قیمت هر کیلو ملت بلون 30 گرم حدودا 360 هزار تومان می باشد.

آیا امکان خرید اینترنتی پارچه ملت بلون وجود دارد ؟

در حال حاضر در ایران هنوز توسط ما سایتی مشاهده نشده که به صورت آنلاین اقدام به فروش ملت بلون کرده باشد خصوصا در این وانفسای وضعیت قرمز کشور به دلیل ویروس کرونا

ماسک ملت بلون چیست ؟

اصطلاحا به ماسکی که در لایه های میانی آن پارچه ملت بلون به کار رفته باشد ، ماسک ملت بلون میگویند

 
دسته بندی معرفی و آموزش لوازم مصرفی پزشکی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

83 پاسخ به “لایه ملت بلون ماسک و نحوه تشخیص”

 1. من یک بسته ماسک از داروخونه خریدم
  آب رو عبور نداد اما شمع رو خاموش کرد خیلی عجیب هست

     1. سلام ممکنه عکس واقعی ملت رو بزارین ک ببینیم چطوریه؟ عکس نقاشی نه، متشکرم

     2. دقیقا بالای عکس گرافیکی یه تصویر واقعی از رول ملت بلون کنار ماسک سه لایه هست

  1. با سلام
   ماسك ما آب رو عبور نميده ولي شعله رو خاموش مي كنه
   در ضمن دستمال كاغذي رو جذب ميكنه و روي شعله آتش نگرفت ولي مثل پلاستيك جمع شد

  2. سلام چون کارم ارتباط به ماسک داره جهت اطلاع عمومی دوستان میگم
   شناسایی ملت بلون از اسپان راحته چون معمولا با گرماژ ۲۰الی۳۰ در ماسک استفاده میشه مانند دستمال کاغذی با فشار کم پاره میشه اما لایه مخافظ اسپان تحت فشار هم پاره نمیشه
   دوستان حواسشونو جمع کنن ماسکهای سه لایه اسپان فقط برای محیطهای گرد وخاکی مناسب است و برای ریز ذرات و کرونا کارایی ندارد

 2. با سلام می خواستم بدونم در هر ماسک سه لایه از نظر وزنی چه مقدار ملت بلون استفاده می شود در بخشی از توضیحات بالا اعلام نمودید 30 تا 75 گرم (وزن متداول برای یک لایه ملت بلون در ماسک ۳۰ تا ۷۵ گرم است ) به نظر اشتباه است یه ماسک سه لایه مگر چقدر وزن داره که 30 تا 75 گرم ان ملت بلون است

  1. سلام. لایه sms یک پارچه نانوون هست که از جنس پلی پروپیلن می باشد که این نوع پارچه از 3 لایه نازک اسپان باند – ملت بلون – اسپان باند ترکیب شده که نفوذناپذیر در برابر آب میشه ، نرم تر میشه و کشسانی بیشتر از ملت بلون خالص داره ولی فیلتراسیون خیلی قدرتمند مانند ملت بلون خالص نداره. از این نوع پارچه برای تولید گان ( البسه ) پزشکی ، ماسک های پرستاری و جراحی ، فیلترهای پارچه ای، گاز های استریل و غیر استریل خونگیری و … استفاده می شود

   1. سلام و خسته نباشید
    ببخشید من یک ماسک ۳ لایه پرستاری از یک شرکت معتبر نهیه کردم که طبق اظهار نظر کارشناس فروش شرکت، این ماسک از ۳ لایه sms تهیه شده است. یعنی هر ۳ لایه sms هستن. میخواستم بپرسم آیا این ماسک استاندارد هست و میتونه در مقابل ویروس کرونا حفاظت خوبی ایجاد کنه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

    1. وزارت بهداشت به تولیدات سه لایه sms مجوز میده. اظهار نظر شخصی بنده که دارم جواب شما رو میدم اینه که از ماسکی استفاده میکنم که حتما ملت بلون داشته باشه

  2. سلام.پارچه sms شامل یه لایه اسپان باند یه لایه ملت بلون و باز یه لایه اسپان باند هست که این سه بهم پرس میشه و میگنش sms. ولی توی ماسکهای سه لایه که از این نوع پارچه استفاده میشه، در واقع هر سه لایه sms هستند.یعنی هر لایه شامل دوتا اسپان و یک ملت هست

   1. سلام. خیر ماسک سه لایه اسپان از اسمش مشخصه
    هیچ ملت بلونی نداره چون اسپان باند ملت بلون نداره
    این نوع ماسک فقط مانعی برای ترشحات هست

 3. با سلام.ممنون بابت مطلب خوبتون. من به شخصه ماسکی(ماسک های سه لایه بازار) ندیدم که با فوت پشت ماسک، شعله خاموش نشه هر چند که لایه ملت بلون هم با اون مشخصاتی که شما گفتین رو دارن. آیا شعله باید در فاصله معینی از ماسک نگهداشته بشه؟ تفسیر شما از این موضوع چیه؟

  1. سلام. فقط تست با این یک مورد نمیتونه نشان دهنده این باشه که ماسک بد یا خوب هست. همه گزینه ها در کنار هم باید تست شوند

 4. من خودم تولید کننده ماسک هستم اینایی که میگید رو ملت ۲۵گرم بافتینه هم نمیشه من روزانه دویست هزار تا تولید دارم فقط بین اینا اب رد نمیکنه با کاغذ درسته ما فندک زدیم رو همه نوع ولی خاموش میشه ولی خوب هر چیزی که تو ایران داره تولید میشه از کیفتش دزدی میشه

 5. از پارچه های ملحفه یکبار مصرف به صورت سه لایه میشه ماسک بدوزیم آیا استاندارد هست؟

 6. به نام خدا
  به عنوان متخصص شیمی نساجی و علوم الیاف، ضمن تشکر از نویسنده، اعلام می‌دارم که روشهای فوق الذکر در آزمون وجود ملت‌بلون فاقد مبنای علمی و بسیار عامیانه و غیردقیق است. بطوریکه هیچ‌گاه اقناع کننده نیست.
  بطور مثال هیچ لایه بی‌بافتی آب را عبور نمی‌دهد چون ماهیت پلی‌پروپیلن به شدت آب‌گریز است.
  مگر آنکه “اسپان‌لِیس” باشد.
  کنترل کیفیت ماسک و مواد اولیه‌ی آن نیازمند تجهیزات آزمایش فیزیکی است که در حیطه وظایف سازمان استاندارد است.

  1. بله همینطوره که میفرمایید. ولی اینطوری باید هر شخصی یه آزمایشگاه کنترل کیفی سیار همراه خودش برای تست ماسک داشته باشه

 7. سلام.آیا دستمال مرطوب میشه همراه ماسک استفاده کرد؟دستمال مرطوبی ک الکل داره،بازاریه.

 8. با سلام ممنون از توضیحات مفید در مورد ماسک
  یه سوال داشتم با توحه به اینکه در حال حاضر مایک های سه لایه قیمت های متفاوتی پیدا کردند ایا راهی برای تشخیص کیفیت ماسک وجود دارد که با وحود ملت بلوند کدام یکی بهتر است
  بعصی جعبه های ماسک حتی ادرس هم ندارند ایا اعتماد کنیم

  1. سلام. ترجیحا از فروشنده ای بخرید که بهش اعتماد دارید و ماسکی بخرید که کاملا شرکتی باشه

  1. ما برندی به نام facemask نداریم. بسیاری از کارخانه ها یا شرکت های جهادی و یا حتی کارگاه های زیرزمینی از این جعبه ها استفاده میکنند. بنابراین بهتر است از ماسکی استفاده کنید که به فروشنده اش اطمینان کامل دارید

 9. سلام پارچه SSMMS چیست و چه فرقی با پارچه SMS داره؟ آیا ماسک با سه لایه از پارچه SSMMS نقش محافظتی داره؟

  1. سلام. فرق چندانی با هم ندارن. فقط پارچه ssmms یک لایه خیلی نازک ملت و یک لایه خیلی نازک اسپان باند داره. این ماسک خیلی محافظ قدرتمندی نیست

 10. سلام خسته نباشید من پارچه ملت بلون و اسپاند باند برای ماسک میخوام که خودم درست کنم ، چون کیفیت ماسکهای بیرون واقعا افتضاحه ، کمترین میزان فروش این پارچه ها چقدر هست ؟ مثلا 50 متر یا 100 متر فروش دارید ؟ یا به صورت کیلوئی فروخته میشه و اگر اینطوره حداقل میزان فروش چقدرهست ؟ پیشاپیش از جوابتون سپاسگزارم

  1. سلام. ما پارچه ملت بلون نمیفروشیم. معمولا هم به صورت کیلویی و هم به صورت متری فروخته میشه. فروش توسط کارخانه ها انجام میشه و معمولا به جاهایی به جز تولید کننده های ماسک فروخته نمیشه. خب شما که انقدر حساسید ماسک راما که ما در فروشگاه داریم رو امتحان کنید.

 11. نحوه اتصال کش به ماسک ، با چسب حرارتی و با دسته ؟ چون بیرون اکثر ماسکها رو دیدم که با چسب حرارتی کش رو وصل کردن که طبیعتا این ماسکها نمیتونن قابل اعتماد باشه

  1. اون برند هايي كه مجوز دارند ( چون خيلي ها بدون مجوز كار مي كنن و نظارتي روشون نيست برخي هم جهادي هستن) با دستگاه التراسونيك هم بصورت دستي هم بصورت اتومات ( بدون دخالت دست ) وجود داره
   البته در نهايت اين ماسك ها يا از طريق دستگاه يو وي يا از طريق اتاق گرم بايد ضد عفوني بشوند

  1. دقیقا یه نوع پارچه بافته نشده و ساخته شده به روش صنعتی از جنس پلیمر هست

 12. سلام،خسته نباشین،ماسکهایی که سایت هست اینجا میفروشن،استاندارد هست؟
  لایه میانی ماسک روی شعله جمع میشه،مثل پلاستیک و آتش نمیگیره

 13. سلام ممنون از مطلب بسیار مفیدتون ماسکی که توی خونه دوخته بشه از چه پارچه ای باید استفاده بشه که به اندازه ی ماسکهای استاندارد اثر ضدویروس داشته باشه و اصلا میتونه به همون اندازه مفید باشه ؟

  1. متاسفانه تا امروز به نتیجه ای نرسیدیم که مثلا فلان پارچه خانگی و ماسک دست دوز میتونه به اندازه ملت بلون نفوذناپذیری داشته باشه

 14. سلام . ماسک های پارچه ای دارای فیلتر ملت بلون وجود دارند که قابل شستشو هستند . آیا خاصیت فیلتر پس از شستشو باقی می ماند ؟

 15. سلام من دانشجو هستم و درحال تحقیق روی ملن بلون میشه بفرمایین از چه نوع پلی پروپیلن برای ملت بلون استفاده میشه؟

 16. سلام من ماسکایی میخوام که بندهاش رو از شت گره میزنند مثل ماسک های بیمارستان چون در طول روز باید از ماسک استفاده کنم از اون کشدارا سخت هست میشه معرفی کنید؟

 17. سلام ببخشید لایه اسپان (دو لایه رویی ماسک) هم من تست کردم آتیش نمیگیره آب میشه و دو رنگ ماسک مختلف از یک شرکت که میگفت ملت هست لایه وسط تست کردم لایه وسط بافتشون کاملا متفاوت هست یکی مثل لایه های رویی هست با یه بافت ضخیم تر ولی یکی شبیه کاغذ روغنی سوراخ دار هست که هر دو همه تست ها اکی هست . اون که مثل کاغذ روغنی هست تنفس خیلی راحت تر هست نمیدونم وافعا چطور تشخیص بدم

  1. اگر کاغذ وسطی متفاوت ولی سوراخ دار باشه به احتمال 90% ملت بلون نیست و یک لایه sms هست

 18. سلام وقت بخیر
  از دیجیکالا ماسک گرفتم
  هم جلوی فوت کردن مقاومه و لایه ی وسطی آب میشه عین پلاستیک
  میخواستم بدونم استاندارده ؟!

  1. سلام. ما چند نمونه خریداری کردیم ولی متاسفانه اثری از ملت بلون داخل ماسک ها ندیدیم.
   اینکه ماسک های دیجیکالا خوبه یا نه قضاوتش با ما نیست ولی قطعا در مورد خریدهای خودمون از دیجیکالا که برای تست انجام شد مطمئنیم که دارای ملت بلون نبودن

 19. سلام .
  خیلی خیلی ممنون از اطلاعات جامع کاملی که در اختیار گذاشتید.

  سوالی داشتم نحوه تشخیص کیفیت ماسک چون اعلان خدا رو شکر همه دارن شرکت ها دارن ماسک 3 لایه تولید می‌کنند (طبق مطالب بالا ) ولی از کجا بدونیم یا تشخیص بدیم که استاندارد هستند البته با توجه با استانداردهای سازمان غذا و دارو که اعلام کرده . نگارش دوم به تاریخ 1399.9.12 .

  و آیا شرکتی را می‌شناسید که رعایت کرده باشه ؟

  1. سلام
   این منبعی که شما دوست عزیز اعلام کردید جایی رویت نشده
   لطفا ابتدا منبع رو معرفی کنید تا ما مطالعه کنیم سپس پاسخ دقیق شما را خواهیم داد

 20. اطلاعیه اداره کل تجهیزات پزشکی، خطاب به شرکت های تولید کننده ماسک سه لایه:

  ابلاغ الزامات فنی بروز شده تولید ماسک سه لایه جهت اجرا و اقدام لازم

  1. سلام. دقیقا ماسک هایی که دارای مجوز سازمان غذا و دارو باشن این موارد رو رعایت کردند. ماسک راما یکی از این نوع ماسک هاست که هم مجوز سازمان غذا و دارو داره و هم مجوز اداره کل تجهیزات پزشکی رو داره

 21. سلام من ماسکی که تست کردم ویرگی هایی که گفتید رو داشت. ولی لایه وسط کاملا شبیه دستمال کاغذی بود و راحت پاره میشد. بنظرتون ماسک مناسبی هست؟ ممنون

  1. سلام
   احتمالش زیاده که ماسک خوبی باشه
   کلا لایه وسط باید شبیه به دستمال کاغذی باشه

 22. سلام – من 4 مدل ماسک از داروخانه های متفاوت خریدم که فقط یکیش وقتی فوت میکردم شعله رو خاموش نمیکرد. هر 4 تا رو بریدم و دیدم ملت بلونشون از نازک (جوری که رنگ دست واضح دیده میشد و حفره توش دیده میشد) تا ضخیم (جوری که رنگ دست خیلی کم معلوم بود) بود. احتمالا ملت بلون هم گرم های متفاوت داره و واقعا ادم چیزی نمیدونه اینایی که میخریم اون وسط چه خبره و استاندارده یا نه. همگی جلوی شعله اب میشد و اتیش نمیگرفت.. من هنوز یه شرکت معتبر که ماسکش واقعا به درد بخوره پیدانکردم. اگه میشناسید معرفی کنید لطفا

 23. دوستی گفته بود اسپان لیس آب رو از خودش عبور میده – خدمتشون عرض کنم اگر 100 درصد پلی استر باشه و گرم بالا اون هم آب رو عبور نمیده – مثل PP آب گریز هست . توی لایه SMS میشه لایه های اسپان باند رو PET گذاشت

 24. سلام.شرکت آرمان ماسک از محصولاتش استفاده میکنم آیا ملت بلون استاندارد داره و آیا محافظتی هست

 25. سلام و خداقوت
  آیا پارچه ای در تولیئ ماسک با نام مالکوم داریم؟ اگر جواب مثبت است چه خواصی دارد؟

  1. تابحال چنین چیزی نشنیدیم و نمیتونیم اطلاعاتی در این مورد در اختیار شما قرار بدیم

 26. سلام ایا لایه میانی ماسک n95رو هم میشه مثله ماسک جراحی با گرفتن روی شعله تست کرد. لایه میانی n95هم باید اب بشه؟؟؟

 27. سلام. من ماسکی خریدم که 4 لایه ملت بلون و دولایه اسپان داره. ایا این ماسک رو میشه شست و دوباره استفاده کرد؟ وقتی می شورم آب ازش عبور نمی کنه و سریع خشک میشه؟ ولی روی جعبه اش ننوشته قابل شستشو. و محصول از یه شرکت ایرانی هست. ممنون میشم نظرتون رو بگید. سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت