آشنایی با تجهیزات و لوازم پزشکی

بهترین دستگاه تست قند خون بدون استفاده از سوزن

کنترل دیابت بدون استفاده از سوزن ( 7 دستگاه تست قند خون که قند خون را بدون درد اندازه گیری می کنند)

آیا این روال روزانه سوراخ کردن انگشت به جهت نظارت بر میزان قند خون و تست قند خون برای میلیون ها نفر که مبتلا به دیابت هستند به پایان خواهد رسید؟

حدود 422 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند. افراد دیابتی مجبورند چند بار در روز میزان قند خون خود را کنترل کنند و این موضوع برای بسیاری از افراد ناراحت کننده  و دردناک است، برخی از آن ها حتی مجبورند با استفاده از دستگاه تست قند خون، اندازه گیری را چند بار تکرار کنند که این خود باعث کنترل ضعیف قندخون می شود.

چندین شرکت در اروپا به دنبال حذف سوزن در دستگاه تست قند خون برای مبتلایان به دیابت هستند که برخی از آن ها در دسترس و برخی دیگر در حال توسعه می باشند.

بهترین دستگاه های تست قند خون بدون استفاده از سوزن


دستگاه تست قند خون FreeStyle Libre

این دستگاه از یک قطعه سنسور کوچک تشکیل شده است که برروی بازو قرار می گیرد و می تواند تا 14 روز مورد استفاده قرار گیرد.

این چسب که توسط تیم مراقبتی Abbott طراحی و گسترش پیدا کرده است بر روی بازو قرار می گیرد و سطوح گلوکز یا میزان قند خون را در مایع میان بافتی در زیر پوست اندازه می گیرد. اگر چه این نوع اندازه گیری به اندازه ی آزمایش خون دقیق نیست، اما به بیماران دیابتی اجازه می دهد که سطح گلوکز را به طور مداوم با استفاده از یک دستگاه خوانا و یا اپلیکیشن موبایل اندازه می گیرد.

بهترین دستگاه های تست قند خون بدون استفاده از سوزن

GlucoTrack یک نرم افزار است که در اسرائیل تولید شده است و گسترش پیدا کرده است. این دستگاه تست قند خون می تواند گلوکز خون را با ترکیبی از امواج مختلف اولتراسونیک، حرارتی و الکترومغناطیسی جهت سهولت برای بیماران مبتلا به دیابت اندازه گیری کند.

به منظور آماده سازی یک بازخوانی صحیح ، این سنسور بر روی گوش قرار می گیرد.

این دستگاه برای افراد بزرگسال دارای دیابت نوع 2 طراحی شده است که در اروپا مورد تایید قرار گرفته است و این شرکت به تازگی شروع به تجاری کردن مانیتور تولید شده کرده است.

بهترین دستگاه های تست قند خون

Eversense توسط کمپانی senseonics توسعه یافته است و یک ایمپلنت پلاستیکی است که می تواند تا سه ماه به طور مداوم برای اندازه گیری قند خون مورد استفاده قرار بگیرد.

این دستگاه تست قند خون می تواند گلوکز را در مایع میان بافتی زیرپوست دست با استفاده از پلی مری که نسبت به میزان گلوکز واکنش نشان می دهد اندازه گیری کند.

سپس این داده های به دست آمده به یک فرستنده فرستاده می شود که میزان گلوکز را در مدت زمان واقعی نشان می دهد.

این دستگاه اخیرا تاییدیه FDA را دریافت کرده و در نهایت یک معامله را با شرکت ROCHE به منظور پخش این سنسورها انجام داده است.

معرفی بهترین دستگاه تست قند خون

دستگاه تست قند خون GlucoWise

GlucoWise یک سنسور در حال گسترش است که می تواند سطوح مختلف گلوکز را از طریق قرار دادن این دستگاه تست قند خون بر روی گوش یا پوست بین انگشت شصت و سبابه اندازه گیری کند.

اندازه گیری های  قند خون در زمان واقعی به یک اپلیکیشن موبایل ارسال می شود.

با استفاده از امواج رادیویی برای اندازه گیری سطوح گلوکز، سازندگان بر این باورند که دستگاه باید دقیق تر از دیگر مانیتورهای گلوکز بی سیم باشد.

شرکت Mediwise اولین آزمایش را برروی افراد سالم انجام داد و اکنون اولین آزمایش برای بیماران دیابتی آماده ی انجام می باشد.

معرفی برترین دستگاه تست قند خون

دستگاه قند خون NovioSense

NovioSense نام یک مجموعه استارت آپی هلندی می باشد که بر روی یک سنسور اندازه گیری قندخون (گلوکز خون) کار می کند که در زیر پلک پایینی قرار می گیرد و می تواند به صورت بی سیم داده های حاصل از اندازه گیری قند خون در افراد دیابتی را به گوشی های هوشمند ارسال کند.

این دستگاه تست قند خون شامل یک سیم پیچ فلزی انعطاف پذیر می باشد که تنها 2 سانتی متر طول دارد و حاوی نانوسنسور داخلی می باشد.

به نوبه خود فلز سیم پیچ توسط لایه محافظ هیدروژلی پوشانده شده است.

این فلز با استفاده از فناوری آنزیمی که در آزمایش های نوار گلوکز کاربرد دارد، تغییرات دقیقه به دقیقه سطح گلوکز در خون را اندازه گیری می کند که این محصول فعلا در حیوانات مورد آزمایش قرار گرفته است و اکنون در حال برنامه ریزی برای انجام آزمایشات بالینی می باشد.

دستگاه جدید تست قند خون

دستگاه گلوکومتر GlucoSense

GlucoSense یک اسپین آف از دانشگاه لیدز انگلستان است که در حال توسعه یک تکنولوژی لیزر برای نظارت بر سطح گلوکز برای افراد مبتلا به دیابت می باشد.

این دستگاه تست قند خون نیز از یک شیشه نانو با استفاده از تکنولوژی مهندسی نانو ساخته شده است که با استفاده از نور لیزر کم توان می تواند فلورسنس شود.

وقتی شیشه با پوست اانگشت شخص در تماس است، سیگنال فلورسنس منعکس می شود و بر این اساس غلظت گلوکز در خون تغییر می کند، و در کمتر از 30 ثانیه اندازه گیری می شود.

دستگاه تست قند خون جدید بدون سوزن

لنزهای تماس هوشمند گوگل:

در سال 2014، بخش مراقبت از چشم گوگل و  Novartis با هم همکاری کردند تا یک لنز تماس هوشمند تولید کنند که می تواند سطح گلوکز ( میزان قند خون) را اندازه گیری کند.

این لنز دارای یک تراشه نازک برای اندازه گیری گلوکز و یک آنتن برای ارسال اطلاعات به یک گوشی هوشمند است که در حال توسعه آن می باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا