تجهیزات و لوازم پزشکی

8 عدد از بهترین برندهای فشارسنج دیجیتالی

بدون شک کنترل فشار خون یکی از ضروری ترین کارها برای همه ی افراد بعد از سن 40 سالگی است. از آنجا که دستگاه‌های دیجیتالی بدون نیلز به پزشک برای اندازه گیری فشارخون استفاده میشوند،کیفیت و دقت آنها بسیار اهمیت پیدا میکند چون در صورت نشان دادن نتایج اشتباه ممکن است  فرد دچار مشکل شود و اقدامات اشتباهی انجام دهد که بسیار خطرناک است. بنابراین کیفیت مهمتر از سایر ویژگی هاست.

خرید فشارسنج

در ادامه مطلب به معرفی چند مدل از بهترین برند های فشارسنج دیجیتالی خواهیم پرداخت

1- فشارسنج دیجیتالی OMRON

فشارسنج دیجیتالی OMRON
فشارسنج دیجیتالی OMRON

این فشارسنج های دیجیتالی ساخت ژاپن قابلیت اینکه تست های قبلی را تا صدها بار در حافظه ی خود ذخیره کنند دارند و گزارش هشدار فشارخون بالا و آریتمی ضربان قلب را نشان میدهد.فشارسنج های دیجیتالی omron یک دستگاه ساده برای نمایش فشار خون بالا و پایین نیستند و انواع مختلفی دارند که شما میتوانید بر اساس نوع ویژگی که میخواهید داشته باشد ان را تهیه کنید ویژگی هایی مانند تنظیم کردن فشارسنج با گوشی همراه و دیدن نتایج ان در اپلیکیشن مخصوص خود.

بررسی چند مدل از فشارسنج دیجیتالی omron

** فشارسنج دیجیتالی بازویی سری M امرون دارای کاف برای سایزهای مختلف :
این فشارسنج دیجیتالی میتواند همزمان برای دو نفر مورد استفاده قرار گیرد و اطلاعات ان ها را به طور جداگانه ذخیره کند و می تواند تا 100 مورد فشارخون های اندازه گیری شده ی قبلی را در خود ذخیره کند.
کاف این وسیله برای افرادی با دور بازوی 9تا17 اینچ مناسب است.
سری M امرون میتواند علاوه بر هشدار بیماری فشار خون برای ضربان قلب نامنظم نیز هشدار دهد.

** فشارسنج فوق بی صدا مچی امرون سری 7
این وسیله بسیار سبک است و برای کسانی که بیشتر اهل سفر هستند مناسب است میانگین گیری پیشرفته را دارد و میتواند میانگین 3بار فشارگیری در 10 دقیقه را نمایش دهد.

** فشارسنج دیجیتالی بازویی بی سیم سری 10
این وسیله میتواند اندازه گیری دقیقی به شما ارائه دهد
این وسیله قابلیت اتصال به تلفن همراه شما را دارد و میتواند تا 200 مورد فشارخون اندازه گیری شده قبلی را در خود ذخیره کند و مشخصات ظاهری این فشارسنج یک نمایشگر با زمینه مشکی دارد و اعداد را با نور سفید درشت نشان میدهد که کار را راحت تر میکند.
با توجه به این مطالب همه مدل هایی که نامبرده شد امکانات پایه ای دارند که شامل ذخیره اطلاعات قبلی، هشدار فشارخون بالا و میانگین گیری را دارند اما اگر شما دنبال یک فشار سنج با قیمت مناسب تری هستید میتوانید از سری 3 امرون که مچی هستند استفاده کنید.

2- فشارسنج دیجیتال RIESTER

فشارسنج دیجیتالی RIESTER
فشارسنج دیجیتال RIESTER

تنها فشارسنج اتوماتیک و دیجیتالی بازویی از شرکت ریشتر آلمان مدل Ri champion1725145 است. شرکت ریشتر یکی از دقیق ترین و تخصصی ترین شرکت ها در ساخت وسایل و تجهیزات پزشکی است و بسیار معتبراست. این محصول را میتوان هم در خانه و هم در محل کار به صورت غیر حرفه ای نیز استفاده نمود. این فشارسنج قابلیت های زیادی ازجمله دقت بالا،حافظه ذخیره سازی نتایج و سنجش و نمایش ضربان قلب را دارد و همینطور دارای طراحی مدرن و نمایشگری بزرگ و خوانا میباشد.

همچنین شرکت ریشتر علاوه بر تولید مدل دیجیتالی، فشارسنج های آنالوگ پزشکی عمومی و بسیار تخصصی ( مانند اکو ) تولید میکند که جزو 5 برند برتر دنیا می باشد.

چند ویژگی فشارسنج دیجیتالی ریشتر

 • عملکرد تمام اتوماتیک
 • دارای کاف دور بازوی استاندارد 22-32سانتی متر
 • دقت سنجش ضربان قلب +5%
 • نمایشگر صوتی و تصویری
 • دامنه ی سنجش فشار 0-299میلی متر جیوه

3- دستگاه فشارسنج دیجیتال Beurer

دستگاه فشارسنج دیجیتال Beurer
دستگاه فشارسنج دیجیتال Beurer

برخی از دستگاه‌های مچی و بازویی شرکت بیورر آلمان نشان مهر کیفیت را دریافت کرده اند که تا الان تعداد معدودی از دستگاهها در جهان این نشان را دریافت کرده اند. بنابراین شما به عنوان مصرف کننده میتوانید کاملا از استفاده ی این فشارسنج ها مطمئن باشید.

بررسی چند مدل از فشارسنج های دیجیتالی بیورر

فشارسنج مچی BC08 بیورر

 • دارای تاریخ و زمان
 • اشتباه در عملیات را نشان میدهد
 • بصورت خودکار خاموش میشود
 • فشارخون را از طریق نبض مچ به صورت تمام اتوماتیک اندازه گیری میکند

فشارسنج مچی BC19 بیورر

 • سخنگو
 • آریتمی قلب را نشان میدهد
 • برای دور مچ 14تا19.5سانتیمتر مناسب است.

فشارسنج مچی BC30 بیورر

 • قابلیت ذخیره 3سنجش آخر
 • نمایشگری واضح دارد
 • مناسب برای دور مچ 13.5تا 19.5
 • نمایشگر تعویض باتری دارد

4- فشارسنج دیجیتالی Citizen

فشارسنج دیجیتالی Citizen
فشارسنج دیجیتالی Citizen

فشارسنج مدل CH-452 این برند یکی محصولات شرکت معروف “سیتی زن ژاپن” میباشد.

این محصول سالهاست که در بازار موجود است و فروش بالایی دارد. این دستگاه تمام اتوماتیک بوده و فشار خون بالا و پایین و ضربان قلب را با فشردن یک دکمه اندازه گیری میکند.

طراحی خاص، کاف کتانی بسیار با کیفیت، تاییدیه کلینیکی ESH از دیگر ویژگی‌های این محصول است.

این دستگاه با باطری یا آداپتور کار میکند و 4عدد باطری الکالاین درجه یک نیز در بسته بندی کالا وجود دارد.این دستگاه قابلیت میانگین گیری از 3اندازه گیری آخر را دارا میباشد.

مدل CH-453 این فشار سنج بازویی کاف نرمی دارد، تمام اتوماتیک و استفاده از ان فقط با فشردن یک دکمه و آسان است، میانگین را بعد از 3بار اندازه گیری نشان میدهد و دارای نشانگر ضربان نامتعارف قلب ( آریتمی قلبی ) و خطای بدن است.

5- فشارسنج دیجیتال I Health

فشارسنج دیجیتال I Health
فشارسنج دیجیتال I Health

سازنده ی این فشارسنج دیجیتالی شرکت شیائومی ( Shiaomi ) چین است. این فشارسنج دارای یک پایه ی هوشمند است که توسط یک کابل usb از یک سیم به بازوبند متصل میشود و با نصب اپلیکیشن I health بر روی گوشی خود و فعال کردن بلوتوث فشارسنج و گوشی میتوان این دو را به هم متصل کرد. بازوبند فشارسنج را به بازوی خود ببندید و گوشی را روی پایه ی دستگاه بگذارید به محض قرارگیری دستگاه و متصل شدن میزان فشار خون و اطلاعاتی از ضربان قلب به صورت نمودار روی گوشی شما نمایش داده میشود و میتوانید اطلاعات نمایش داده شده را به پزشک خود نشان دهید.

6- فشارسنج دیجیتالی Welch Allyn

فشارسنج دیجیتالی Welch Allyn
فشارسنج دیجیتالی Welch Allyn

فشارسنج دیجیتال ولش آلن ( Welch Allyn ) “به اندازه ی کافی کوچیک هست که تو دست جا بشه!”. این فشارسنج کوچک، همانطوری که از محصولات برند ولش آلن انتظار داریم از دقت و کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و یک انتخاب هوشمندانه برای پزشکان و بیمارستان ها به شمار میرود.دارای یک کاف معمولی بزرگسال و یک کاف بزرگ بزرگسال میباشد.  این فشارسنج بسیار سریع، دقیق، سازگار با سایزهای مختلف کاف و به روز است. دارای رابط USB و باتری با طول عمر بالاست و ویژگی های یک فشارسنج درجه ی یک را برای مشتریان فراهم کرده است.

7- فشارسنج دیجیتال Microlife

فشارسنج دیجیتال Microlife
فشارسنج دیجیتال Microlife

مدل BP3AG1 این برند فشارسنج، تمام اتوماتیک بازویی است. با فشردن یک دکمه فشارخون شما را اندازه گیری میکند.

فشارسنج های دیجیتالی مایکرولایف از فناوری Fuzzy logic برای تشخیص تورم در فشار خون و سرعت کاهش تورم استفاده میکند.

این فشارسنج دیجیتالی نتایج دقیقی برای اندازه گیری نمایش میدهد چون از روش اسیلمتریک استفاده میکند و دارای 5سال گارانتی از شرکت مدیسا نوین است. در همه ی فشارسنج های دیجیتالی مایکرولایف از فناوری PAD استفاده شده و اگر در طول اندازه گیری فشارخون ضربان نامنظم رخ دهد علامت PAD روی صفحه نشان داده میشود و آریتمی ضربان قلب را نیز تشخیص میدهد.

8- فشارسنج دیجیتالی Homedics

فشارسنج دیجیتالی Homedics
فشارسنج دیجیتالی Homedics

فشارسنج BPW – ۰۴۰ هومدیک
از زمان آغاز ما در سال ۱۹۸۷، HoMedics یک خط برجسته از محصولات رفاه شخصی را ابداع و اصلاح کرد تا به برند معروف شماره ۱ در ماساژ تبدیل شود . اما ماساژ چیزی نیست که ما انجام بدیم ! HoMedics دارای یک خط کامل از محصولات رفاه خانگی هستند که به طور منحصر به فرد برای ارتقا سلامت شما طراحی شده‌اند ؛ از جمله فیلترهای هوا ، کمک‌های خواب ، ناظران تناسب اندام و چیزهای دیگر.

سنجش اتوماتیک فشار خون با ویژگی‌های استاندارد سنجش از لحاظ بالینی دقت ثابت شده‌است ؛ شاخص مقوله ریسک خوانش ها را با سطوح تعریف‌شده توسط موسسه ملی بهداشت ایالات‌متحده ، قابل‌حمل و مناسب مقایسه می‌کند ؛ ثبت زمان و تابع میانگین گیری حافظه : نیاز به باتری ۲ ” AAA ” ( که شامل نمی‌شود ) .

روش MEASUREMENT در فشارسنج دیجیتالی

وضعیت مانیتور را در همان سطح قلب خود در طول اندازه‌گیری برای اطمینان از خوانش دقیق قرار دهید.
فشار خون با هر تپش قلب تغییر می‌کند و در طول روز نوسان ثابتی دارد.
اندازه‌گیری فشار خون می‌تواند تحت‌ تاثیر موقعیت کاربر ، شرایط فیزیولوژیک و عوامل دیگر قرار گیرد . برای بیشترین دقت ، ۱ ساعت پس از ورزش کردن ، خوردن و نوشیدن یا سیگار کشیدن برای اندازه‌گیری فشار خون صبر کنید .
* قبل از اندازه‌گیری ، پیشنهاد می‌شود که شما به مدت ۱۵ دقیقه آرام باشید چون اندازه‌گیری در طول یک حالت استراحت دقت بیشتری خواهد داشت . شما نباید در هنگام گرفتن یک اندازه‌گیری به طور فیزیکی خسته باشید .
* در طول اندازه‌گیری ، صحبت نکنید و بازو یا ماهیچه‌های دست خود را حرکت ندهید .
* با دست‌بند به دور مچ دست تان، دکمه استارت / دکمه استاپ را فشار دهید . آرام بنشینید و اجازه دهید مانیتور بقیه کار را انجام دهد.

بهترین برندهای فشارسنج دیجیتالی موجود در ایران کدام برندها هستند ؟

از نظر ما بهترین برندها قطعا پرفروشترین برندها در طی سالیان گذشته بوده اند که می توان به Omron ، Beurer ، AND و Rossmax اشاره کرد

بهترین فشارسنج دیجیتالی برای استفاده در کلینیک و درمانگاه کدام برندها هستند ؟

از نظر کارشناسان سدان مد بهترین های این رسته Omron و AND هستند

بهترین فشارسنج دیجیتالی برای استفاده در منزل کدام برندها هستند ؟

قطعا Beurer و Omron و Rossmax

آیا فشارسنج دیجیتالی دارای خطا است ؟

یک باور قدیمی هنگام ظهور فشارسنج های دیجیتالی وجود داشت مبنی بر اینکه این فشارسنج های دارای خطا هستند ولی با گذشت زمان و بهره وری از جدیدترین تکنولوژی ها و همچنین آموزش استفاده صحیح این باور کم کم رنگ باخت

فشارسنج دیجیتالی بازویی بهتر است یا مچی ؟

برای استفاده طولانی مدت و مداوم مانند استفاده در درمانگاه ها و کلینیک ها ، فشارسنج بازویی بهتر است و برای استفاده های کم فشارسنج مچی

سخن آخر

در این مقاله به بررسی و توضیحاتی مختصر در ارتباط با فشارسنج های دیجیتالی پرداختیم. امیدواریم که مطالب ارائه شده بتواند در ارتقای سطح کیفی و دانش شما مخاطبین گرامی تاثیر گذار بوده باشد. انتخاب یک فشارسنج دیجیتال با کیفیت باید بر اساس دانش شما در این زمینه و همچنین کارایی که قرار است این دستگاه در اختیار شما بگذارد باشد. ما بر این باور هستیم که شما دوستان و همراهان همیشگی ما می توانید با نظرات و انتقادات سازنده خود به تیم تولید محتوایی ما کمک نمایید تا برای خود شما این کارایی را داشته باشیم و بتوانیم هر چه بهتر و با کیفیت تر محتواهایی هر چه فاخرتر و کامل تر تولید کنیم.

به همین منظور اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا موضوعی ذهن شما را به خود مشغول نموده و نقد دارین که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.
در ضمن اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫12 دیدگاه ها

 1. با سلام وتشکر ازراهنمایی های شما .ایا چندین بار ومکرر اندازه گیری فشار خون در زمان کوتاه مضر است یا اشکالی ندارد ؟

  1. سلام. بهتر است هر شخص بعد از 15 دقیقه از آخرین باری که فشار خود را گرفته دوباره اقدام به اندازه گیری فشار نماید

 2. سلام.چرا تفاوت های دستگاه ها بطور مشخص و با تمایز از یکدیگر گفته نشده .برای مثال تفاوت m2 و m3

  1. سلام
   هر دو مورد در فروشگاه سایت موجود هست
   میتونید باهم مقایسه کنید
   کافیه در سایت جستجو کنید omron m2 و omron m3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا